Program za mlade talente in TNC konferenca
Future Talent Programme (FTP), kot je uradno ime programa v organizaciji GÉANT Learning and Development (GLAD), mlajšim raziskovalcem in ekspertom iz različnih znanstvenih disciplin omogoča vrhunsko priložnost za razvoj veščin javnega strokovnega nastopanja in izdelave naprednih prezentacij ter v končni fazi tudi predstavitev njihovega dela na mednarodni konferenci TNC23. TNC je sicer največja in najbolj prestižna konferenca s področij izobraževanja in omrežij, ki povezuje raziskovalce, odločevalce, raziskovalne inštitute in univerze iz več kot 70-ih držav.
Kdo je organizator programa?
Vseevropsko raziskovalno in izobraževalno omrežje GÉANT letos znova organizira program za razvoj mladih raziskovalnih talentov. Ker je Arnes soustanovitelj GÉANT, se lahko v program prijavijo tudi raziskovalci iz slovenskih znanstveno-raziskovalnih inštitucij. Izmed vseh prijavljenih bo Arnes lahko v program nominiral tri kandidate.
Kaj dobite in kakšen izziv vas čaka?
Izbrani udeleženci programa boste dobili priložnost strokovnega nadgrajevanja in brezplačno (s kritjem vseh stroškov) udeležbo na konferenci TNC23 v Tirani, Albanija. V sklopu programa boste lahko sodelovali v interaktivnih delavnicah pod strokovnim mentorstvom in tako izpopolnili vaše veščine javnega nastopanja s pomočjo različnih tehnik. Vaš izziv v naslednji fazi predstavlja kratka video predstavitev vašega raziskovalnega dela na način, ki bo navdušil domače kot mednarodno občinstvo nad vašim delom. O podrobnosti izziva vas bo Arnes kontaktiral v primeru, da se uvrstite v ožji izbor.
Kaj mora vsebovati vaša dokumentacija in kdaj je rok oddaje?
Tri kandidate za sodelovanje v programu z možnostjo kratke predstavitve njihovega dela na konferenci bomo izbrali, če bodo njihove prijave ustrezale naslednjim pogojem:
- Prijavitelj je del kateregakoli IT programa kot udeleženec ali izvajalec
- Tema predstavitve mora biti s področij računalniških omrežij, odprte znanosti ali superračunalništva oz. kako drugače povezana s tehnologijo in mora vsebovati:
- Naslov kratke predstavitve
- Ime prijavitelja
- Inštitucijo prijavitelja
- Kratko biografijo prijavitelja
- Pet ključnih besed
- Kratko predstavitev ideje (največ 500 besed)
- Prijavitelji se s prijavo obvežejo, da bodo sodelovali v programu na daljavo (tri virtualne delavnice v aprilu in maju).
- Prijava mora biti oddana v angleškem jeziku, ki je uradni jezik programa kot tudi konference, na: arnes@arnes.si (TNC23 naj bo zadeva e-sporočila), kjer smo vam na voljo tudi za vprašanja.
- Rok za oddajo je vključno 20. 2. 2023.
Nekaj vtisov dosedanjih udeležencev si lahko ogledate tukaj.